W jaką wannę z hydromasażem warto zainwestować?

Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem to bardzo popularne ostatnio urządzenia w polskich domach. Co ciekawe sam hydromasaż możemy także zastosować pod prysznicem. Co jednak warto mieć? Odpowiadamy!

Wanna czy prysznic?

Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, ile mamy w łazience miejsca. Mimo wszystko zawsze lepiej jest postawić na wannę z hydromasażem, ponieważ możemy się w niej położyć, a do tego nalać pełno wody i poczuć się zrelaksowanym. W przypadku prysznica sama kąpiel nie będzie już taka prosta, bo ilość wody nie będzie taka dużą, ewentualnie do wysokości brodzika.

Wanna z hydromasażem wysokiej jakości

Hydromasaż w wannach może mieć różną postać. Najczęściej spotykane są dwie. Pierwsza to delikatny, perełkowy masaż przy użyciu dużej ilości pęcherzyków powietrza. Masaż taki jest odprężający oraz łagodzi stres. Druga postać to tak zwane bicze wodne – czyli intensywne, skoncentrowane natryski, które trafiając w powierzchnię, skóry powodują jej przyjemną stymulację. Spotkamy również wanny z oboma rodzajami hydromasażu.

Jacuzzi

Czy na coś jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru jacuzzi? Oczywiście, że tak! Co umili nam jeszcze bardziej takie kąpiele? Udogodnienia! Najbardziej pożądane to wspomniana technologia ultradźwiękowa, która dodatkowo stymuluje tkanki naszego organizmu, w tym zwłaszcza skóry. Korzystając z ultradźwięków, skóra staje się bardziej sprężysta, a jej powierzchnia wygładzona. 

Warto pamiętać także o tym, aby nasza wanna miała funkcję regulacji temperatury wody oraz jej utrzymania. Dzięki temu nie będziemy musieli dolewać ciągle to nowej, ciepłej wody. Co jeszcze? Funkcję świateł LED. Wbrew pozorom, ta ostatnia ma duży wpływ na nasze samopoczucie po kąpieli. Odpowiednio dobrany zestaw barwnych świateł może idealnie uzupełnić relaksujące działanie hydromasażu. Jak dobrze wiemy, niektóre barwy – takie jak indygo, turkus, szmaragdowy czy akwamaryna – mają wyjątkowo relaksujący wpływ na naszą świadomość.