Rowery holenderskie – popularne jednoślady na topie!

Rowery holenderskie

Rowery holenderskie już na pierwszy rzut oka wyglądają na solidne jednoślady. I owszem tak jest! Rowery holenderskie to niezawodne pojazdy, które są coraz chętniej wybierane pomimo dość wysokiej denny. Dlaczego warto zdecydować się na te jednoślady?

Jakie są zalety rowerów holenderskich?

Rowery holenderskie są niezwykle trwałe i solidne, dzięki czemu mogą służyć swoim właścicielom przez wiele lat. Ich konstrukcja opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych, które są doskonale dostosowane do potrzeb codziennej jazdy w mieście. Nie bez powodu rowery holenderskie uważane są za kultowe – to nie tylko praktyczne środki transportu, ale również wyraz stylu i elegancji. Dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy może znaleźć model odpowiadający swoim upodobaniom. Warto dodać, że rowery holenderskie są również ekologiczne – jazda na nich nie emituje spalin i nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj transportu w codziennym życiu.

Gdzie poruszamy się na rowerach? Czy opłaca się je kupować?

Na rowerze jeździ praktycznie każdy z nas – jedni częściej, inni rzadziej. Dla wielu osób rower jest jedynym środkiem transportu – dojeżdżamy nim do pracy czy szkoły. Jazda – szczególnie w miastach jest bardzo wygodna. Znajduje się tam wiele oznaczonych ścieżek rowerowych i sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów. Rowerem jeździmy również po różnych szlakach – gdzie trasy są ciężkie i wymagające. Do każdego typu jazdy należy wybrać odpowiedni model roweru.

Rowery Gazelle

Modele rowerów holenderskich

W sklepach znajduje się wiele rodzajów rowerów holenderskich. Do wyboru mamy tradycyjne rowery miejskie, rowery trekkingowe albo rowery z napędem elektrycznym. Każdy z nich cechuje się wysoką jakością. Najczęściej wybierane są rowery marki Batavus czy rowery Gazelle. A Ty na jaki model roweru postawiłbyś i dlaczego?