Poznań  Umultowo – Czy warto tu zamieszkać?  

Umultowo

Poznań to bardzo duże i piękne miasto. W jego skład wchodzi wiele dzielnic i osiedli. Jednym z nich jest Umultowo. Czy warto tu zamieszkać? Jak daleko z Umultowa do najważniejszych części Poznania? Czy można tu dostać pracę? O tych zagadnieniach powiemy w poniższym artykule.

Umultowo Poznań – Gdzie to jest?  

Poznań jest ogromny. Niektórzy nigdy nie byli w większości dzielnic tego miasta. Umultowo znajduje się w jego północnej części nas samą Wartą. Graniczy z Moraskiem, Radojewem i Naramowicami. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się najwęższy odcinek Przełomu Rzeki Warty. Są to ładne tereny, które przypominają raczej obrzeża miasta, niż jego centrum. Na terenie tej dzielnicy znajduje się także polodowcowe jezioro. Początkowo była to odrębna wioska która w latach 1300 została wcielona do miasta Poznań. Na Umultowie jeżdżą autobusy miejskie, więc komunikacja z resztą miasta jest tu bardzo dobra.

Czy znajdą się tu mieszkania?

W tej części Poznań buduje się ostatnio kilka nowych osiedli. Mieszkania, które już są lub niedługo będą na sprzedaż to bardzo przestronne, w większości słoneczne i wygodne lokale. Ceny są nieco niższe niż w centrum, co jest ich sporym atutem. Jak sprawy się mają ze sklepami? Jest ich pod dostatkiem. Do wyboru między innymi Biedronka, Żabka, Odido i wiele mniejszych osiedlowych sklepów. Znajdzie się także coś dla miłośników kwiatów, ponieważ działa tu centrum ogrodnicze. Ze względu na sporą ilość sklepów a także różne ośrodki sportowe jest sporo ofert pracy. Poza tym Naramowice – kolejna dzielnica Poznania, które graniczą z Umultowem, również mają wiele do zaoferowania. Na pograniczu dzielnic jest  renomowany Hotel Poznań. W którym nie tylko warto pracować, ale również wypocząć.

hotel Poznań

Czy warto tu zamieszkać?

Jeśli uwielbiasz centrum, to Poznań Umultowo nie jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Natomiast, jeśli chcesz być w mieście, ale jednak mieć trochę ciszy i spokoju to koniecznie postaw na osiedle wśród łąk, przy rzece, ale wciąż dobrze zurbanizowane – Umultowo. Do dworca dojedziesz stąd w niecałe pół godziny, natomiast Stare Miasto znajduje się zaledwie 10 minut od osiedla.