Najpopularniejsze metody obróbki metali

Cięcie wodą

Sposobów na obróbkę metali jest wiele. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i wykorzystywany jest do różnych materiałów. W dzisiejszym artykule poznasz trzy najpopularniejsze metody obróbki metali. Zapoznaj się z artykułem i poznaj je.

Cięcie wodą – dlaczego jest takie popularne?

Cięcie wodą to jedna z metod obróbki metali. Wykonuje je wiele firm, które zajmują się tą branżą. Dlaczego cięcie wodą jest tak popularne? Jest to jedna z najprecyzyjniejszych metod, jeśli chodzi o obróbkę metali i innych materiałów. Obróbka ta nie jest wykonywana pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego krawędzie są idealnie gładkie. Podczas obróbki wodą nie powstają pyłki, co sprawia, że metoda da jest czysta.

Frezowanie CNC Poznań i toczenie CNC – na pewno o nich słyszałeś!

Frezowanie to kolejna znana forma obróbki metali. Co ważne obróbce można podać także inne materiały, takie jak: szkło, plastik, tworzywa sztuczne, gres czy ceramikę. Frezowaniu poddaje się materiały o płaskiej powierzchni. Ta metoda idealnie nadaje się do obróbki drewnianych mebli.

Toczenie natomiast różni się przede wszystkim sposobem, w jaki obrabiany jest materiał. Tej metodzie poddaje się tworzywa w kształcie brył obrotowych. Możliwa jest ich zewnętrzna, jak i wewnętrzna obróbka.

Frezowanie CNC Poznań

Maszyny CNC – czy warto w nie inwestować?

Czy słyszałeś o maszynach CNC? Coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w nie. Dlaczego? Maszyny te są posiadają numeryczne sterowanie komputerowe. Obróbka jest precyzyjna i wykonywana znacznie szybciej niż obróbka ręczna. Wystarczy podać parametry, jak materiał ma zostać obrobiony. Maszyny CNC to droga inwestycja, jednak ich opłacalność z roku na rok jest coraz większa.

Obróbka materiałów nie należy do najłatwiejszych zadań. Dobry zakład to taki, który nie tylko posiada dobrej jakości sprzęt, ale również doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. Wybierając odpowiednie miejsce, w którym skorzystasz z usług, zwróć na to uwagę.