Komórki macierzyste Poznań – Czy to przełom w ortopedii?

komórki macierzyste Poznań

Mało jest na świecie osób, które nigdy nie doznały żadnego złamania bądź zwichnięcia. Większość z nas wie, że wiąże się to z bólem. O ile szybko się goi, nie ma większego problemu. Ale co gdy kontuzja ciągnie się latami? Od jakiegoś czasu pomocą okazują się komórki macierzyste Poznań. Zobacz, czym są i jak się je wykorzystuje.

Komórki macierzyste Poznań – Dwie niezastąpione cechy

Nie ma człowieka bez komórek macierzystych, ba, nie ma zwierzęcia ani rośliny bez nich. Komórki macierzyste Poznań, to coś, dzięki czemu żyjemy. O tym, wie każdy. Ale nie wszyscy znają ich dwie niezwykłe i niezastąpione cechy. Mianowicie:

  • mają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów,
  • mogą przekształcać się w inne typy komórek.

Co to oznacza dla nas? Że są one naturalną rezerwą naszego organizmu – gdy coś się psuje, mogą to zastąpić.  Gdy brakuje jakichś komórek lub zostaną uszkodzone, komórki macierzyste je uzupełniają – wymieniają. Dzięki takim umiejętnościom, nasze tkanki, które ciągle się zmieniają – mięśnie, skóra i tym podobne – mogą poprawnie funkcjonować. Niestety z wiekiem mamy ich coraz mniej, dlatego się starzejemy. Póki co, nikomu nie udało się stworzyć z nich eliksiru młodości, który dodałby do naszego życia przynajmniej 50 lat, ale znalazły one szerokie zastosowanie w medycynie. Jakie?

dobry ortopeda Poznań

Leczenie, które wykorzystuje każdy dobry ortopeda Poznań

Leczenie komórkami macierzystymi znajduje swoje zastosowanie w leczeniu chorób takich jak:

  • ostra białaczka szpikowa,
  • przewlekła białaczka limfatyczna,
  • samoistna nadpłytkowość,
  • rak piersi,
  • ciężka złożona niewydolność układu odpornościowego.
  • nadmierne wypadanie włosów.

Są one także przydatne w leczeniu chorób układu ruchu. Komórki macierzyste w ortopedii słyną ze swojej skuteczności. Przeszczep komórek macierzystych Poznań wykonywany jest w obrębie jednego pacjenta, dlatego zawsze się przyjmuje, nie ma ryzyka odrzucenia. Komórki macierzyste zmniejszają dolegliwości bólowe, przyspieszają gojenie – regenerację uszkodzonych tkanek, przyczyniają się do zwiększenia sprawności ruchowej pacjentów. W niejednym przypadku po terapii komórkami macierzystymi pacjenci wracają do pełnej sprawności. Każdy dobry ortopeda Poznań uważa, że te leczenie ma ogromny potencjał.