Jakie sprzęty wykorzystywane są do rozbiórek?

Dźwig Barcin

Prace rozbiórkowe i wyburzeniowe wymagają nie tylko odpowiedniego doświadczenia, ale również profesjonalnego sprzętu. Warto postawić na wyspecjalizowaną w tej branży firmę. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, jaki sprzęt przydatny jest podczas prac rozbiórkowych i wykończeniowych.

Sprzęty wykorzystywane podczas rozbiórek

To, jakie sprzęty wykorzystywane są na budowie zależy od rodzaju prac. Najczęściej do tych maszyn zalicza się:

  • młoty wyburzeniowe – sprzęt ten służy do ręcznej obsługi, pozwala na wyburzanie obiektów betonowych oraz innych elementów;
  • nożyce do cięcia betonu – dzięki nim możliwe jest szybkie pozbycie się wielkich konstrukcji;
  • kruszarki – zajmują się rozdrabnianiem betonu na mniejsze części;
  • dźwig Barcin – najczęściej zaopatrzone są w kule wyburzeniowe;
  • koparki – wykorzystanie wielofunkcyjnych ramion pozwala na zamocowanie młotów pneumatycznych lub nożyc hydraulicznych.

Przetwarzanie materiałów rozbiórkowych

Po rozbiórkach i wyburzeniach pozostaje duża ilość materiałów – gruzu, drewna czy metali. Wiele firm, które zajmują się wyburzeniami decydują się na odzyskanie i ponowne wykorzystanie tych materiałów. Zburzone fragmenty często poddaje się rozdrabnianiu za pomocą kruszarki. Zadaniem kruszarki jest skuteczne oddzielanie od siebie poszczególnych materiałów.

Firma wywożąca gruz – jak ją wybrać?

Na rynku jest wiele firm, które świadczą usługi wyburzeniowe. Zadowolenie odbiorcy jest kluczowe dla takich firm. Wybierając odpowiednią firmę ważna jest nie tylko cena za usługę. Zazwyczaj za wywóz niepotrzebnych rzecz nie chcemy dużo płacić, ale warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego przedsiębiorstwa. Wielkość kontenerów, jakie posiada firm jest bardzo ważne. Te większe przewiozą znacznie więcej gruzu, niż te mniejsze. Inne jest zapotrzebowanie podczas wyburzania małego pomieszczenia, a inne podczas wyburzania dużej starej fabryki. Kluczowe jest też terminowe zrealizowanie usługi. Warto dopytać, jaki jest czas oczekiwania na wykonanie usługi oraz jak szybko zostanie ona zrealizowania. Ostatnim, czwartym wariantem są niezbędne certyfikaty, które firma powinna posiadać.