Jakie części samochodowe wybierać – nowe czy używane?  

Nowe części samochodowe Ksawerów

Posiadasz swój samochód, który – jak każdy – nieraz wymaga napraw? Potrafisz samemu wymieniać różne części samochodowe Ksawerów, ale nie wiesz, jakie wybierać – nowe czy używane? W tym artykule powiemy o zaletach zarówno jednych, jak i drugich.

Nowe części samochodowe Ksawerów – Zalety i… Wada

Zacznijmy od nowych części. Jakie są ich zalety? Wymieńmy po kolei:

  • Dostępność – jeśli chodzi o nowe części samochodowe Ksawerów to praktycznie zawsze możemy mieć pewność, że znajdziemy to, czego szukamy.
  • Gwarancja – gdy kupujemy coś nowego mamy do tego gwarancje, więc nawet, gdyby zepsuło się dość szybko to albo otrzymamy nową część albo firma, u której dokonaliśmy zakupu, odda nam pieniądze.
  • Większa pewność, że posłuży na długo – Gwarancja jest przydatna, ale zwykle, kiedy zakupimy nową część, prosto od producenta to wystarcza nam ona na długo.
  • Części nie były modyfikowane – to bardzo ważna kwestia. Nowa rzecz musi mieć określone parametry, dodatki i tak dalej. Musi zgadzać się z opisem.

Nowe części samochodowe Ksawerów mają tak naprawdę tylko jedną wadę – cenę. Trzeba szczerze stwierdzić, że są droższe od tych używanych, szczególnie teraz, gdy ceny stali bardzo podskoczyły w górę.

auto części Ksawerów

Auto części używane – Wady i zalety

Jeśli tak, jak każdy w Polsce próbujesz na czymś zaoszczędzić, to pewnie bierzesz pod uwagę używane auto części Ksawerów.  Wiele osób stawia właśnie na coś, co już było w użyciu, ponieważ ceny bywają dwa a nawet trzy razy tańsze od tych nowych. Jednak kupowanie używanych części ma swoje minusy. Jakie?

  • Nie zawsze są dostępne – Na używane części czeka tak wielu mechaników i osób prywatnych, że gdy chodzi o jakąś specyficzną część, to nieraz trzeba czekać tygodniami zanim uda się kupić.
  • Nie mamy gwarancji – prawdopodobnie skończyła się już u pierwszego właściciela. Jeśli część, którą kupisz, zepsuje się nawet po dwóch dniach, nic na to nie poradzisz.
  • Możesz trafić na sprzedawcę – oszusta, który dany produkt przerobił, lub zataił fakt, że coś nie działa właściwie.

Podsumowując, kupowanie od nowego jest zdecydowanie bezpieczniejsze, ale też droższe. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że wydane pieniądze nie pójdą w błoto, postaw na nowe produkty.