Czy kryzys na rynku stali został zażegnany?

hurtownia stali Poznań

Ten rok okazał się dla Polaków – a właściwie, to dla całego świata – bardzo trudny. Jeśli chodzi o nasz kraj, to najpierw dopadły nas kosmiczne ceny materiałów budowlanych, w tym stali. Każda hurtownia stali Poznań miała problem z przyjmowaniem zamówień, ponieważ to czy i kiedy towar przyjedzie było wielką niewiadomą. Czy ten problem znikł? Z czym jeszcze borykali i borykają się Polacy w 2022 roku?

Czy problem ma każda hurtownia stali Poznań?

Rosja była piątym największym na świecie eksporterem żelaza i stali. Z powodu nałożonych na owe państwo sankcji, wiele hurtowni stali Poznań przestało otrzymywać dostawy. Możliwe były oczywiście te z innych krajów, jednak ich ceny daleko przewyższały te od Rosji. Dlatego Poznań hurtownia stali podniosły ceny nawet dwukrotnie. Była potrzeba zaoszczędzenia materiału, poza tym przedsiębiorcy też musieli kupować za znacznie wyższe kwoty. Czy ten kryzys został zażegnany? Zastanawia się nad wielu inwestorów, których budowy od roku czy pół stoją w miejscu. Niejedna osoba zrezygnowała z planu udowy własnego domu, ponieważ nie wiadomo co będzie dalej. Możemy mieć pewność, że stali nie zabraknie, jednak nie da się określić, ile będzie kosztować za kilka miesięcy.

Poznań hurtownia stali

Stal to nie jedyny problem  

Zaczęło się od pandemii i jej szybkich skutków. Jako pierwsze – jak wspomnieliśmy wyżej – podrożały materiały budowlane. Ale to nie wszystko. Następnie w górę poszybowały ceny energii. Prąd i gaz wzrosły dwu, trzy, a nawet czterokrotnie.  Co było dalej? Paliwo… Powstały parodie piosenek znanych wykonawców, w których śmiano się z 6 złotych za litr benzyny. Nikt wtedy nie wiedział, że ta cena wzrośnie nawet do dwunastu złotych. Możemy się cieszyć, że do dzisiaj cena spadła do mniej więcej 7 złotych. Podskoczyły ceny usług i jedzenia. Dziś za zwykły cukier zapłacimy nawet 9 złotych. Czy dalej będzie tylko gorzej? Nikt tego nie wie. Prawda jest taka, że skutki wojny odczuwane będą latami. Nikt nie jest w stanie określić, na ile zmieni się sytuacja Polski w najbliższych latach.